Test-Lélek-Szellem összerendezése avagy Rekonstrukciós Kineziológia

Test-Lélek-Szellem összerendezése avagy Rekonstrukciós Kineziológia

Dr. Varju Márta (a professzionális természetgyógyászokat képző Európa Akadémia igazgatója) felkérésére cikket írtam a Kineziológia szakmai magazinba, mely most az augusztusi számban jelent meg. A cikk témája az általam leggyakrabban használt, és hatékonysága miatt leginkább kedvelt kineziológiai módszer, a rekonstrukciós kineziológia. Az írásban egy esettanulmány leírását is megtalálod, ha szeretnéd látni a módszert működés közben:)

Íme a  cikk:

Test-Lélek-Szellem összerendezése avagy Rekonstrukciós Kineziológia

Életek és tapasztalatok sorát vállaljuk, hogy a hajdan volt egységet újra létrehozzuk önmagunkban, a lelkünk és a személyiség szintjén egyaránt. Izgalmas és mélyen gyógyító folyamat megérteni, hogy milyen családot választottunk és miért, elfogadni, hogy mindenki a lehető legjobb tudása szerint cselekedett a velünk való kapcsolódása során. Mindennek meg volt és meg van a helye az életünkben. Mindezeket tudjuk, gyakran mégsem éljük. Közben az emlékeink, letapadt és letört részeink a jótékony feledés homályába vesztek és arra várnak, hogy ismét magunkba emeljük őket, meggyógyítva és teljessé téve lényünket. A test-lélek-szellem összerendezése és a teljessé válás folyamatában van egy nagyszerű eszközünk: a Rekonstrukciós Kineziológia!

Re-konstrukció: Újra összeállítani, újra felépíteni részeinkre szakadt önmagunkat

Kineziológusként dolgozva az oldások során gyakran éreztem úgy még jó néhány oldás után is, hogy szükség lenne valamire, ami a teljes feloldódás szempontjából fontos lenne és összefoglalná a klienssel való munkát. Arra vágytam, hogy az életek és tapasztalatok gyöngysorát látni és láttatni tudjam. Ekkortájt érkezett az életembe a Rendszer, egyfajta teljesség-látás, melyet a Rekonstrukciós Kineziológia szemlélete és módszertana adott meg. Segítségével megtaláltam a hiányzó, ámde rendkívül fontos láncszemet: igazi egységbe akkor rendeződünk, ha mind jelen életbeli, mind generációs és inkarnációs múltunk a helyére kerül bennünk.

Máig emlékszem, amint Márti bejelentette, hogy összeállt benne egy rendszer, ami képes újra egységbe rendezni az embert. Alig vártam, hogy ott lehessek az első alkalommal megrendezett rekonstrukciós kineziológia táborában. A képzés pozitív mellékhatásaként sorra tárultak fel a jelen életbeli, generációs és inkarnációs mintázataim, a saját bőrömön megtapasztalva az egységbe-rendeződést, mely a módszer lényege és célja.

3 éve dolgozom ezzel a módszerrel, oldom az egyes szintekhez tartozó blokkokat saját magamban és a hozzám fordulók esetében. Mégis mindannyiszor ámulatba ejt a rendszer egységtudatossága és páratlan hatásmechanizmusa. Gyorsan és lézerpontossággal találom meg a segítségével a múlt homályába vesző gyökér-okokat, mindhárom szinten. A rendszer egyszerű, mégis komplex és logikailag koherens egységet képez. Fontos eleme, hogy bármely lélek-szinten is dolgozunk először mindig az egység-állapotot teszteljük ki először, ezáltal megerősítve a klienst energetikai és lelki értelemben egyaránt. Minden diszharmóniát, testi-lelki blokkoltságot (az RK nyelve szerint letapadást vagy lehasadást) az adott szinten megélt egység-állapotban való megerősödés után tárunk fel és oldunk. Ezzel a szemlélettel és oldási menettel, a korrekciók valóban szelídek, erőteljesek és rövid idő alatt a lehető legeredményesebbek. A kliens története az oldások során egy-egy gyöngyszemmel gazdagodik, melyeket a Rekonstrukciós Kineziológia rendszere gyöngysorszerűen felfűzhetővé, lelkileg el-és befogadhatóvá, láthatóvá és kezelhetővé tesz.

Egy férfiaktól elzárkózó nő útja az odaadó szerelemig

Szeretnék megosztani egy sokatmondó esettörténetet, mely bemutatja a Rekonstrukciós Kineziológiát praxis közben:

Egy a harmincas éveinek végén járó, vezető beosztású hölgy keresett fel visszatérő felfázások, gombásodás panaszaival. Az anamnézis során kiderült, hogy kliensem párkapcsolatban gyakorlatilag tartósan még nem élt, karrierjében már nem lelte örömét. A férfiak az életében mindig agresszív, domináns szerepben tűntek fel, őt áldozattá és kiszolgáltatottá téve. Már az ismerkedéstől is visszahúzódott, ugyanakkor szerelemre, házasságra és gyermekre vágyott volna.

Az első kezelés: a szülés traumáinak oldása

Az első oldási célunk az volt, hogy újra képes legyen megnyílni és bizalommal a férfiak felé fordulni. Már az első alkalommal a Rekonstrukciós Kineziológiát teszteltem, mint használandó módszert. A jelen életbeli egységállapota egy leszbikus-beteljesült szerelmi kapcsolat megélése volt.

Az életéről beszélve elmondta, hogy a férfiaktól mindig is tartott, tizenéves korában férfi tanár általi szexuális tartalmú közeledést és bántalmazást élt át, később egy férfi főnöke molesztálta. Az oldást mégsem ezekben a korokban kellett elvégeznünk, hanem a születés utolsó fázisában történt letapadás kapcsán. A szülést mesterségesen indították, oxitocinnal gyorsították és végül a férfi szülész orvos által drasztikus fizikai ráhatással (alkarral gyakorlatilag kinyomták és fogóval húzták) született meg a gyermek. Elkülönültségben, elválasztva töltötte az első hetét a kórházban, mivel édesanyja annyira fizikai és lelki állapota nem engedte meg – az orvos szerint, hogy ellássa, szoptassa a gyermekét. Az édesapa katonaságban volt, tehát nem volt jelen sem a terhesség utolsó szakaszában, sem a szülésnél, sem utána közvetlenül. Leszerelés után, a gyermeke, mivel lány volt, nem volt elfogadható a számára, édesanyját testileg-lelkileg bántalmazta, szidalmazta.

A korrekció mély volt, a hölgyet többször az ezidáig elfojtott zokogás rázta, mely lassanként az oldás előrehaladásával enyhült és átadta a helyét a mély megértésnek.

Második kezelés: az erőszakos férfi mintája

A második alkalommal a férfiaktól való elzárkózás, félelem és a szexualitással kapcsolatos szégyen, bűntudat és gátlások merültek fel.

Generációs oldásban kellett folytassuk, ahol egység-állapotként az anyai nagymama gyermekéveinek egy boldog epizódja került felszínre, amikor a nagyszüleinél nyaralt, távol a családjától.

Az életkörülmények feltárása során kiderült, hogy a nagymamát lánykorában többszöri szexuális bántalmazás érte, majd kényszerházasságukban a férje erőszakos módon élt nemi életet vele. Az életének önkezűleg vetett véget. A tesztelés során fregmentációt (azaz lehasadást, traumában való széttöredezést) azonosítottam, mely az apa bátyjának erőszakos nemi bántalmazásához kapcsolódott.

Ebből az életből megértettük, hogy miképpen vált a férfi – a női ágon generációsan átörökítve – az agresszív, erőszakos, domináns, másokat kihasználó és áldozattá tevő férfivé, a nő pedig kihasználttá, szégyenében tehetetlenné, végül öngyilkossá.

Harmadik kezelés: a szerelemért meg kell bűnhődni

A harmadik alkalommal az eredeti témán dolgoztunk tovább, inkarnációs szinten keresve a jelen élet további blokkjait. A tesztelés során egység-állapotként egy olyan élet tárult elénk, melyben a kliens a szerelmével él egy szép udvarházban, rendezett körülmények között, boldogságban. Ugyanebben az életben a blokk korát és okát keresve egy szeretkezés nyomára bukkantunk, mely során a nőt férje – hosszú évek katonáskodása után hazajövet – rajtakapta a szeretőjével. A férj megölte a szerelmét, őt pedig a házastársi kötelességei teljesítésére kényszerítette nap, mint nap. A szerető meggyilkolása benne letapadást okozott, utána élő-halottként, erejét vesztve nem volt képes többé ellenállni a férj akaratának. Tűrt és viselt szótlanul, lelkileg meggyötörve, a gyilkosság eseményeit újra és újrajátszva lelki szemei előtt képtelenné vált az életre. A férfihoz ebben az életbeli minta alapján az erőszak, a nőt kihasználttá tevő férfi mintája kapcsolódott, a megélt szerelemhez pedig a bűntudat, szégyen és a szükségszerű(nek vélt) bűnhődés kapcsolódott.

A három oldás alapján össze tudtuk foglalni a kialakult és egymáshoz illeszkedő, egymásra épült tapasztalatokat: a férfi alapvetően agresszív és erőszakos természetű, a nő az elszenvedő, tehetetlen fél, aki rövidebbet húzza minden esetben. A szerelemhez a szégyen, a bűntudat és a kényszerű bűnhődés, valamint a halál kapcsolódik. Ezek után természetes önvédelemből kliensem azt választotta, hogy a férfiaktól távol tartja magát, a szerelmet nem engedi beteljesülni és a nők között keres menedéket.

Mindez egy évvel ezelőtt történt. Még négy alkalommal találkoztunk. Kliensem mára szerelmi házasságban él, gyermekvállalást tervezve. Az oldások kapcsán írta:

„Döbbenetes volt látnom, hogy miért választottam a mostani családomat, hogyan alakult úgy az életem, hogy egyre inkább eltaszítottam magamtól a szerelmet. Értem már, hogy miért nem bíztam meg egyetlen férfiban sem, és hogyan fosztottam meg magam az élet örömeitől, hajszoltam bele magam a karrier és siker üldözésébe. Úgy érzem végre teljesen látom magam és meg merem engedni magamnak, hogy az a nő legyek, aki mindig is szerettem volna lenni! … Hálásan köszönöm!”

A fentiekhez hasonló sikeres eredménnyel járó oldások történetei alapján a letapadt-letöredezett részeink újra magunkba emelésének az egyik leghatékonyabb módszere a Rekonstrukciós Kineziológia. Éljetek vele bátran, akár kliensként, akár kineziológusként! A legnagyobb ajándékot kaphatjátok és adhatjátok vele: a egységbe-rendeződést!

Pozsgai Nikoletta

kineziológus, női életvezetési tanácsadó

Elérhetőségek:

E-mail cím: npozsgai@noionmegvalositas.weblapmentor.hu

Kezelésre bejelentkezéshez írj e-mailt vagy keresd fel kineziológiával foglalkozó honlapomat:

www.kineziologiakezeles.hu

****

A cikk megjelent a “Kineziológia” szakmai magazin 2010. augusztusi számában

****

Megosztás Facebookon

Szólj hozzá!